Rozšířené vyhledávání

Pouze LastMinute

Nacházíte se zde: Erika Tour > Island > Zájezd č. 5003

ISLAND 55+

Island Island
Termíny od 5.10.2018
Délka 4 dny
Doprava letecky
Strava snídaně
Ubytování pension

od:23 900

Tento zájezd již nenabízíme.

Cena zahrnuje

 • letenku Praha – Keflavík a zpět vč. let. tax (přímý let)
 • dopravu autobusem nebo mikrobusem na Islandu dle velikosti skupiny
 • dle termínů 3x nebo 4x ubytování v chatkách nebo penzionu KOMFORT (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím a povlečením) se snídaní
 • průvodce
 • 1x koupání ve vyhřívaném venkovním bazénu
 • cestovní pojištění UNIQA K7C
 • pojištění proti úpadku CK.

Cena nezahrnuje

 • 4x večeře o dvou chodech: 3.600 Kč
 • 3x večeře o dvou chodech: 2.700 Kč (termíny od 19. 4. a 5. 10)

Příplatky

 • vstup do Modré laguny (včetně ručníku a 1 nápoje):1 900 Kč (příplatek: 1900 Kč)

Slevy

 • Klient ve věku nad 55 let: 2 000 Kč (nelze sčítat s dalšími slevami)
 • 4x ubytování ve 2lůžkovém pokoji se společným příslušenstvím v termínech od 27. 9. a 5. 10.: 1.000 Kč

Výlety

 • Cena nezahrnuje: vstupné cca 10 000 ISK (tj. cca 80 EUR) vč. velrybího safari a další výše neuvedené služby. (příplatek: 10000 ISK)

Popis zájezdu

Tento zájezd jsme připravili především pro klientelu 55+. Na Island se pohodlně dostanete přímým letem z Prahy. Noclehy jsou zajištěny v komfortních chatkách nebo v penzionu s příslušenstvím (WC, sprchou, kuchyňkou a povlečením). Doporučujeme přikoupit si vynikající večeře, často s islandskými specialitami. Během pohodového pobytu navštívíte jedna z nejzajímavějších míst tohoto unikátního ostrova. Nebude chybět světoznámý národní park Þingvellir s kulturní a geologickou minulostí, na několik kroků se přiblížíte k pravidelně tryskajícímu gejzíru Strokkur a nedaleko pohlédnete do hlubin mohutného vodopádu Gullfoss. Budete mít možnost koupele v termálním bazénu pod otevřenou oblohou, uvidíte též nevšední krajinu severně od Reykjaviku s vodopády v lávě a na jižním pobřeží se přiblížíte k ledovcovému splazu Solheimajokull.

Pozn.: Změna programu první a poslední den nebo pořadí dnů v případě změn časů letů, nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti některých cest pro autobus vyhrazena.

27. 04. – 01. 05. 2017 24 900 Kč Praha, * ubytování chatky
29. 09. – 03. 10. 2017 24 900 Kč Praha, * ubytování penzion

Předpokládané časy svozů a odletů budou uvedeny na webu.

Minimalni počet učastníků: 26

Ubytování: pension

27. 04. – 01. 05. 2017 24 900 Kč Praha, * ubytování chatky
29. 09. – 03. 10. 2017 24 900 Kč Praha, * ubytování penzion

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Program zájezdu

1. den:Dovolena na Islandu začne odletem do Keflavíku. Po poledni je na programu prohlídka hlavního města Islandu Reykjavíku. Uvidíme radnici, parlament, moderní kostel Hallgrimskirkja a vodojem Perlan. Přesun na ubytování (3 nebo 4 noci, dle termínů).
2. den:Návštěva oblasti severně od Reykjavíku, kde se údolím řeky Grímsá dostaneme k nejvydatnějšímu horkému pramenu Islandu Deildartunguhver (vydatnost až 180 litrů za sekundu). Poblíž leží vzdělávací centrum Reykholt známé působením jednoho z největších islandských spisovatelů - Snorri Sturlussona. Odpoledne budeme moci obdivovat dva kouzelné vodopády v lávě Hraunfossar a Barnafoss a vystoupíme také na kráter Grábrók. V průběhu dne se vykoupeme v některém z místních termálních bazénů pod otevřenou oblohou. Návrat na nocleh. Program tohoto dne se neuskuteční v kratších termínech od 19. 4. a 5. 10.
3. den:Cestou po jižním pobřeží zahlédneme v dáli zasněžený vrcholek sopky Hekla a pod světoznámousopkou Eyjafjallajökull se projdeme u vodopádu Seljalandsfoss, kde se dá vstoupit za jeho vodní stěnu. V soutěsce uvidíme další vodopád Gljúfrafoss a do třetice uskutečníme krátkou vycházku podél kaskády vodopádů na řece Skógá poblíž monumentálního šedesátimetrového vodopádu Skógafoss. Na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey budeme obdivovat skalní bránu a u městečka Vík vstoupíme na černou sopečnou pláž s čedičovou jeskyní. Na zpáteční cestě se zastavíme u splazu ledovce Sólheimajökull.
4. den:Dnes nás čeká vrchol našeho islandského putování, tzv. zlatý trojúhelník. Nejdříve navštívímesídlo biskupství v osadě Skálholt a pak již pojedeme do oblasti Geysiru s aktivním gejzírem Strokkur, který každých pět minut vyvrhuje vřelou vodu až do výše 20 metrů. Uvidíme i impozantní vodopád Gullfoss na řece Hvítá, kde voda padá ve dvou stupních do hloubky 32 metrů. Odpoledne se zastavíme v národním parku Þingvellir (UNESCO). V této oblasti se rozestupuje evropská a americká litosférická deska a byl zde v 10. století založen nejstarší parlament světa – Alþing. Kolem geotermální elektrárny Nesjavellir se vrátíme na nocleh.
5. den:Dopoledne absolvujeme nenáročnou turistiku na sopečném poloostrově Reykjanes a odpoledne budeme mít možnost vykoupat se v termálních lázních Modrá laguna – viz příplatek, nutno objednat při přihlášení, nebo v místním koupališti s termálními sedacími bazény (cena cca 150 Kč, platba na místě). Odlet navečer (přílet kolem půlnoci). Pozn.: Změna programu první a poslední den nebo pořadí dnů v případě změn časů letů, nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti některých cest pro autobus vyhrazena. Předpokládané časy svozů a odletů budou uvedeny na webu. Minimální počet účastníků: 26