Rozšířené vyhledávání

Pouze LastMinute

Nacházíte se zde: Erika Tour > Itálie > Zájezd č. 3002

ELBA - PERLA TOSKÁNSKÝCH OSTROVŮ

Itálie Itálie
Termíny od 5.6.2019
Délka 8 dní
Doprava autokarem
Strava polopenze
Ubytování hotel ***

od:13 990

Vaše nejžádanější termíny

05.06.2019 st - 12.06.2019 st 8 dní 13 990 Kč objednej

Cena zahrnuje

 • 5x nocleh v hotelu 3*
 • 5x polopenze (snídaně bufet, večeře 3-chodové menu)
 • welcome drink
 • trajekt Piombino - Portoferraio - Piombino
 • doprava - klim. bus
 • průvodce
 • povin.poj. CK

Cena nezahrnuje

 • Cena nezahrnuje vstupy, lanovku, vjezd do Pisy, počítejte cca 60 EUR

Příplatky

 • příplatek jednolůžkový pokoj 3.000 Kč (příplatek: 3000 Kč)

Slevy

 • first minute 6% do 10.1.
 • first minute4% do 10.2.
 • first minute3% do 10.3.
 • Seniorská sleva 55+: 300 Kč (nesčítá se s jinými slevami)

Popis zájezdu

INSPIRATIVNÍ PROCHÁZKY ELBOU

Jedinečná atmosféra tohoto hornatého ostrova, kde se střídají divoká skaliska s malými plážemi, vysoké hory uprostřed ostrova s malebnými pitoreskními přístavy nebo roztomilými vesničkami rozloženými na vrcholcích kopců. Romantika ostrova nás přinutí zapomenout na čas, vrátit se do dob minulých a užít si klid a pohodu. Naše procházky nás provedou nejkrásnějšími místy ostrova a vydáme se i v Napoleonových stopách.

Ubytování: hotel ***

Hotel Frank´s*** v Capoliveri

Stravování: polopenze

snídaně bufet, večeře - výběr ze 3 menu

Doprava: autokarem

Program zájezdu

1. den:Odjezd v odpoledních hodinách přes Rozvadov, Německo, Rakousko do Itálie.
2. den:Ráno příjezd do přístavu Piombino, hodinový trajekt na Elbu do hlavního města Portoferraia. Odjezd na ubytování v jihovýchodní části ostrova u jedné z nejkrásnějších pláží Naregno. Ubytování, odpočinek na pláži, možnost procházky podle moře k pevnosti Fort Focardo s majákem. Pevnost je nepřístupná, ale od jejích zdí je krásný výhled na městečko Porto Azzurro s dominantou pevnosti San Giacomo a krásnou scenérií Cima del Monte v pozadí. Nocleh.
3. den:Dnes se nejprve vydáme na sever ostrova do Marciana Marina a odtud vzhůru do malebné středověké horské vesničky Marciana, odkud budete moci vyjet lanovkou na Monte Capane (1.018 m). Za jasného počasí můžete z vrcholu zahlédnout až Korsiku. Ještě si odskočíme do vesničky Poggio s příkrými romantickými uličkami a krásnými výhledy na Marciana Marina. Potom se už vydáme procházkou z údajně nejpůvabnějšího místa na ostrově - vesničky Marciana Alta starou poutní cestou ke kostelu Madonna del Monte ukrývajícího kámen se záhadnou malbou Panny Marie. Budeme pokračovat dolů směrem k pobřeží do malé rybářské vesničky Chiessi s malou kamenitou pláží a křišťálově čistou vodou. Autobusem se budeme potom po jižní straně ostrova vracet zpět na hotel. Nocleh.
4. den:Dnes se vydáme po stopách Napoleona, který zde pobýval ve vyhnanství. Začneme pod horou San Martino u stejnojmenné letní Napoleonovy rezidence. Poté nás čeká Portoferraio - prohlídka starého města rozloženého na skále tyčící se nad mořem. Budeme stoupat úzkými uličkami po schodech, mezi starobylými domy a kostely k pevnostem Forte Stella, Forte Falcone a k Medicejským hradbám. Budete také moci navštívit Napoleonovu rezidenci Villa dei Mulini. Návrat do hotelu, nocleh.
5. den:Dnes vyrazíme z Capoliveri na pěší okružní trasu, cesta povede mírně vzhůru k jižnímu pobřeží po poloostrově Calamita (významné naleziště minerálů - ametystu, turmalínu, růžovínu aj.). Původní povrchové doly byly nahrazeny terasovitými vinicemi a háji olivovníků. Na našem okruhu se budeme kochat výhledy na celý ostrov a bude nás provázet typická mediteránská vegetace (cca 4 hodiny). Návrat do Capoliveri, vinařského městečka rozloženého na kopci mezi vinicemi, s příkrými uličkami a závratnými výhledy. Budeme moci absolvovat i ochutnávku místních vín, např. ve vinařství Tenuta delle Ripalte nebo v některé z vinoték. Odpočinek u moře, nocleh.
6. den:Pěšky vyrazíme do nedalekého rybářského městečka Porto Azzurro, kde si budeme moci vyjít příjemnou pěší procházkou po pobřeží k pevnosti San Giacomo, shlédnout nejhezčí náměstí na ostrově v historickém centru nebo se kochat středomořskou atmosférou v některé z příjemných kaváren nebo taveren, kde třeba ochutnáte oblíbené Lo Stoccafisso alla Riese (směs ančoviček, rajčat, bazalky cibule, černých oliv a kapar). Návrat na nocleh.
7. den:Ráno vyjedeme z ostrova zpět na pevninu. Cestou zpět se zastavíme v Pise a prohlédneme si monumentální komplex Piazza dei Miracoli - šikmou věž, baptisterium a katedrálu - jeden z klenotů Toskánska. Pokračování do ČR.
8. den:Příjezd v odpoledních hodinách.


Podobné zájezdy

 • 13 490 Itálie Itálie

  ODPOČINEK U MOŘE V 4* HOTELU SPOJENÝ S POZNÁVÁNÍM POKLADŮ ITÁLIE Každé z těchto jmen…

  ITÁLIE - NEAPOL, POMPEJE, CAPRI, ŘÍM

  Termíny od 14.6.2019
  Délka 10 dní
  Doprava autokarem
  Strava polopenze
  Ubytování hotel ****
  od: 13 490
 • 14 280 Itálie Itálie

  OSTROV NESKUTEČNÉ PŘÍRODNÍ KRÁSY, ZAJÍMAVÝCH PAMÁTEK A NÁDHERNÉHO KŘIŠŤÁLOVÉHO MOŘE…

  SMARAGDOVÁ SARDINIE

  Termíny od 13.9.2019
  Délka 10 dní
  Doprava autokarem
  Strava vlastní
  Ubytování apartmán
  od: 14 280