Rozšířené vyhledávání

Pouze LastMinute

Nacházíte se zde: Erika Tour > Itálie > Zájezd č. 3002

ELBA - PERLA TOSKÁNSKÝCH OSTROVŮ

Itálie Itálie
Termíny od 8.6.2018
Délka 8 dní
Doprava autokarem
Strava polopenze
Ubytování hotel ***

od:11 630

Vaše nejžádanější termíny

08.06.18 pá 8 dní 11 630 Kč 11990 Kč termín zájezdu vypršel

Cena zahrnuje

 • 5x nocleh v hotelu 3*
 • 5x polopenze (snídaně bufet, večeře 3-chodové menu)
 • welcome drink
 • trajekt Piombino - Portoferraio - Piombino
 • doprava - klim. bus
 • místní a český průvodce
 • povin.poj. CK

Příplatky

 • příplatek jednolůžkový pokoj 3.000 Kč (příplatek: 3000 Kč)

Slevy

 • first minute 6% do 10.1.
 • first minute4% do 10.2.
 • first minute3% do 10.3.
 • Seniorská sleva 55+: 300 Kč (nesčítá se s jinými slevami)

Popis zájezdu

INSPIRATIVNÍ PROCHÁZKY ELBOU

Jedinečná atmosféra tohoto hornatého ostrova, kde se střídají divoká skaliska s malými plážemi, vysoké hory uprostřed ostrova s malebnými pitoreskními přístavy nebo roztomilými vesničkami rozloženými na vrcholcích kopců. Romantika ostrova nás přinutí zapomenout na čas, vrátit se do dob minulých a užít si klid a pohodu. Naše procházky nás provedou nejkrásnějšími místy ostrova a vydáme se i v Napoleonových stopách.

Ubytování: hotel ***

Stravování: polopenze

Doprava: autokarem

Program zájezdu

1. den:1. den: Odjezd v odpoledních hodinách přes Rozvadov, Německo, Rakousko do Itálie.
2. den:2. den: Ráno příjezd do přístavu Piombino, hodinový trajekt na Elbu do hlavního města Portoferraia - prohlídka starého města rozloženého na skále tyčící se nad mořem. Budeme stoupat úzkými uličkami po schodech, mezi starobylými domy a kostely k pevnostem Forte Stella, Forte Falcone a k Medicejským hradbám. Budete moci navštívit Napoleonovu rezidenci Villa dei Mulini. Odjezd na ubytování.
3. den:3. den: Dnes se vydáme procházkou z Marciana Marina nejprve vzhůru směrem na Monte Capanne a budou se nám odkrývat jedinečné výhledy na zátoky a hory ostrova. Půjdeme po úbočí hory mezi vrcholem a mořem až ke skalnaté pláži Cotoncello. Poté budeme pokračovat do krásné malebné rybářské vesničky Sant´Andrea (procházka cca 3 hodiny). Dnes budete také moci navštívit malebnou středověkou horskou vesničku Marciana, vyjet lanovkou na Monte Capane (1.018 m), odkud za jasného počasí můžete zahlédnout až Korsiku, a vesničku Poggio s příkrými romantickými uličkami a krásnými výhledy na Marciana Marina. Návrat na nocleh.
4. den:4. den: Vyrazíme z Capoliveri, cesta povede mírně vzhůru k jižnímu pobřeží a na našem okruhu se budeme kochat výhledy na celý ostrov (cca 3 hodiny). Návrat do Capoliveri, vinařského městečka rozloženého na kopci mezi vinicemi. Navštívíme také malebný přístav Porto Azzurro, kde si budeme moci vyjít na pevnost San Giacomo nebo se kochat středomořskou atmosférou v některé z příjemných kaváren nebo taveren. Návrat na nocleh.
5. den:5. den: Dnešní vycházka ze San Piera nás provede kouzelnou cestou bujnou vegetací a kolem tzv. "Kamenných nestvůr" (cca 5 hodin). Dokonale si vychutnáte nespoutanou přírodu Elby. Nocleh.
6. den:6. den: Vyrazíme do vesničky Marciana Alta - snad nejpůvabnějšího místa na ostrově a starou poutní cestou půjdeme ke kostelu Madonna del Monte ukrývajícího kámen se záhadnou malbou Panny Marie. Poté budeme pokračovat dolů směrem k pobřeží a do malé rybářské vesničky Chiessi s malou kamenitou pláží a křišťálově čistou vodou.
7. den:7. den: Ráno vyjedeme z ostrova zpět na pevninu. Cestou zpět se zastavíme v Pise a prohlédneme si monumentální komplex Piazza dei Miracoli - šikmou věž, baptisterium a katedrálu - jeden z klenotů Toskánska. Pokračování do ČR.
8. den:8. den: Příjezd v odpoledních hodinách.


Podobné zájezdy

 • 12 590 Itálie Itálie

  ODPOČINEK U MOŘE V 4* HOTELU SPOJENÝ S POZNÁVÁNÍM POKLADŮ ITÁLIE Každé z těchto jmen…

  ITÁLIE - NEAPOL, POMPEJE, CAPRI, ŘÍM

  Termíny od 8.6.2018
  Délka 10 dní
  Doprava autokarem
  Strava polopenze
  Ubytování hotel ****
  od: 12 590