Rozšířené vyhledávání

Pouze LastMinute

Nacházíte se zde: Erika Tour > Itálie > Zájezd č. 1021
Itálie Itálie

CINQUE TERRE - NEJROMANTIČTĚJŠÍ KOUT ITÁLIE

Termíny od 25.5.2017
Délka 7 dní
Doprava autokarem
Strava polopenze
Ubytování hotel
od:10 990

Vaše nejžádanější termíny

25.05.17 čt 7 dní 10 990 Kč termín zájezdu vypršel

Cena zahrnuje

  • 4x nocleh v hotelu 3* s polopenzí (snídaně bufet, večeře 3-chodové menu) – dvoulůžkové pokoje s vl. příslušenstvím
  • welcome drink
  • doprava – klim. bus
  • místní a český průvodce
  • povin. pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • pokoj 1/1 3.000 Kč

Slevy

  • first minute 7% (stálí klienti 9%) do 10. 1. 2017, 5% (stálí klienti 7%) do 10. 2. 2017, 3% (stálí klienti 4%) do 10. 3. 2017 (maximální výše slevy může dosáhnout 1.200 Kč)
  • Seniorská sleva: 400 Kč ( nesčítá se s jinými slevami) (sleva: -400 Kč)

Popis zájezdu

ITALSKÉ SPECIALITY: CINQUE TERRE, PORTOFINO, JANOV,PARMA,Pulzující Janov se slavnými osobnostmi Kryštofa Kolumba a Marca Pola, starobylá elegantní Parma, a krása Ligurské riviéry – „riviéry vycházejícího slunce“ s blankytným mořem, divokým pobřežím a vesničkami pastelových domů – prostě zážitky, které jinde nenajdete!

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Doprava: autokarem

Program zájezdu

1. den:Odjezd odpoledne, přejezd do Itálie.
2. den:Janov - prohlídka centra Janova – atmosférou nabité změti úzkých uliček, které vedou od přístavu směrem na sever. Palazzo Ducale, Cattedrale di San Lorenzo se složitým pruhovaným průčelím, kostel El Gesú, palác San Giorgio, kde ve vězení Marco Polo vyprávěl své příběhy, které byly publikovány jako Milión, rodný Kolumbův dům. Možnost oběda v typické přístavní restauraci. Akvárium, starý přístav – Porto Antico, vyhlídkový výtah Bigo aj. Odjezd na ubytování, nocleh.
3. den: Autobusem si vyjedeme do La Spezie, odtud vlakem do Vernazza, přímo do oblasti Cinque Terre („Pět zemí“) – neskutečně krásného koutu Itálie s nádherným členitým pobřežím, jehož pět vesniček Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore je vklíněno do skalnatých zátok a rozloženo na svazích kolmých útesů obklopených terasovitými vinohrady a přístupné pouze vlakem, lodí nebo pěšky. My vyrazíme procházkou romantickou cestou z Vernazza, jehož středověká pevnost stráží zátoku z vysokého útesu, do blízkosti Monterossa, odkud pojedeme vláčkem do Manaroly nebo do Riomaggiore, kde se budeme toulat starými uličkami a užijeme si romantiku těchto míst. Poté se vrátíme do La Spezie a do hotelu.
4. den:Tentokrát se vydáme z La Spezie na výlet lodí na ostrov Palmaria. Zde se opět projdeme krásnou středomořskou vegetací, cestou, na které vás čeká dechberoucí výhled na panorama La Spezia, Portovenere, Tino a ostrovy Tinetto. Poté si vyjedeme lodí do Portovenere, starodávného přístavního městečka opět s krásným panoramatem, které tvoří jednak jeho samotná poloha na samém cípu NP Cinque Terre a především kostelíček sv. Petra stojící na skalnatém výběžku jako maják. Zde si užijeme procházku městečkem. Návrat do hotelu, nocleh.
5. den:Dnes se vydáme z Camogli na procházku k benediktinskému opatství San Fruttuoso, jehož románské budovy pocházejí většinou z 11. stol. a který má velmi neobvyklou polohu - stojí těsně nad písečnou pláží. Po krátké osvěžující přestávce budeme pokračovat do Portofina schovaného v zátoce chráněné svahy porostlými cypřiši a olivovníky. Pokocháme se tímto dalším kouzelným městečkem a poté se vydáme lodí do Santa Margherita Ligure a zpět do hotelu. Nocleh.
6. den:Odjezd, zastávka v Parmě - prohlídka města: Via Mazzini, Palazzo del Governatore, Palazzo della Pilotta, Piazza Duomo a nádherný lombardsko-románský dóm, krásné osmiboké baptisterium z růžového veronského mramoru - neprávem možná trochu opomíjený italský skvost. Pokračování v cestě zpět.
7. den:Příjezd v dopoledních hodinách.


Podobné zájezdy