Rozšířené vyhledávání

Pouze LastMinute

Nacházíte se zde: Erika Tour > Francie > Zájezd č. 1003

VOŇAVÁ PROVENCE

Francie Francie
Termíny od 10.4.2018
Délka 6 dní
Doprava autokarem
Strava bez stravy
Ubytování hotel

od:8 440

Tento zájezd již nenabízíme.

Cena zahrnuje

 • 3x nocleh – hotel – dvoulůžkové pokoje s vl. přísl.
 • doprava – klim.
 • bus
 • průvodce
 • povinné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • 3x snídaně – 500 Kč
 • jednolůžkový pokoj 1980 Kč

Slevy

 • first minute 6% do 10. 1.
 • first minute 4% do 10. 2.
 • first minute 3% do 10. 3
 • seniorská sleva 55+ (sleva: -300 Kč)

Popis zájezdu

FANTASTICKÉ SCENÉRIE, STAROBYLÁ ATMOSFÉRA, VŮNĚ LEVANDULE, LAHODNÁ CHUŤ VÍNA
Francouzská Provence – to je nezapomenutelný zážitek. Toulat se krajem malířů, které Provence lákala právě svým jasem, krásou, vůní, barevností i tradicemi, a stát v úžasu před takovými historickými památníky lidského umu jako jsou Pont du Gard, římské památky v Orange, Arles, Papežský palác v Avignonu…, to vám umožní právě tento zájezd. Je-li tento program doplněn ještě krásami Azurového pobřeží, skýtá dokonalý pohled na tuto kouzelnou a proslavenou část Francie.

Ubytování: hotel

Stravování: bez stravy

Doprava: autokarem

Program zájezdu

1. den:Odjezd v poledních hodinách, průjezd SRN, cesta přes noc.
2. den:Ráno prohlídka Orange – dvou velkolepých římských památek: divadla a vítězného oblouku. Avignon – jedno z nejvíce fascinujících měst jižní Francie – masívní hradby, mohutný Papežský palác, Pont St-Bénezet, katedrála. Odjezd na nocleh.
3. den:Pont du Gard – největší a nejzachovalejší řimský akvadukt – jeden z divů antického světa. Camargue - osobité území delty řeky Rhony s ojedinělou florou i faunou –plameňáci, bílí koně, černí býci, soliska – projížďka lodí, event. na koních. Aigues Mortes – jedinečně zachovalé opevněné město postavené během křížových výprav, které byly odsud vypravovány, přejezd do St. Maries de la Mer – kouzelné městečko, kde podle legendy Marie Jakobova, Marie Salome a Sára zázračně přistály a začaly místní obyvatelé obracet na víru. V místním poutním kostele najdete kapli Sv. Sáry, patronky cikánů. Nocleh.
4. den:Arles – město provensálských tradic a kultury, které se snoubí s římskými památkami – duch města přitahoval Picassa, Van Gogha…, amfiteátr, římské divadlo a lázně, katedrála St. Trophime, Goghova nemocnice, kavárna. Le Baux – starobylé městečko se zříceninami středověké citadely shlíží ze svého skalního ostrohu na Pekelné údolí. Ve středověku proslulo jako nejznámější „dvůr lásky“. Aix en Provence – město „tisíce kašen“ – starobylé město s množstvím památek, rodiště Paula Cézanna. Nocleh.
5. den:Cassis – malebný rybářský přístav, odkud budete mít možnost absolvovat přojížďku lodí na 3 zátoky calanques – tedy kolem fjordovitého pobřeží, popř. se kolem tohoto malebného pobřeží projít. Budete mít možnost ochutnávky vyhlášených jedinečných bílých vín AOC Cassis a určitě budete mít čas ochutnat některou ze specialit francouzské kuchyně. Odjezd
6. den:Příjezd v odpoledních hodinách.


Avignon

Avignon je starobylé město v Provenci na jihu Francie na levém břehu řeky Rhony. Můžeme zde vidět masivní hradby, mohutný Papežský palác, Pont St-Bénezet, katedrála, aj.

V roce 1995 bylo historické centrum Avignonu zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

Camargue

Camargue je přírodní rezervace na jižním pobřeží Francie mezi Languedoc-Rousillon a Provence. Její rozloha činí 930 km². Tato největší evropská delta hostí až 400 druhů zvířat včetně plameňáků, černých býků a camargských koní.

Marseille

Marseille je hlavní město Provence, je po Paříži druhé největší město ve Francii. Jde o nejvýznamnější francouzský obchodní přístav. Dnes je městem téměř všech národů žijících okolo Středozemního moře včetně mnoha Arabů. Nedaleko města se nachází Frioulské ostrovy, jejichž součástí je i ostrov If se sejnojmenným hradem z počátku 16. století, který dlouho sloužil jako věznice. Mezi její vězně podle literárního příběhu prý patřil i hrabě Monte Christo, hrdina stejnojmenného románu Alexandra Dumase.

Provence

Provence - je historická oblast, která se nachází v jihovýchodní Francii. Jméno pochází z latinského slova provincie – Provence se totiž stala první mimoitalskou provincií Římanů. Provence je krajem malířů, které Provence lákala svým jasem, krásou, vůní, barevností i tradicemi. Najdeme zde spoustu historických památek a přírodních zajímavostí, např.: Arles, Avignon, Camargue

Podobné zájezdy

 • 5 750 Francie Francie

  NÁVŠTĚVA PAŘÍŽSKÝCH SKVOSTŮ! Paříž - perla mezi velkoměsty, kráska na Seině, město,…

  OKOUZLUJÍCÍ PAŘÍŽ

  Termíny od 27.3.2019
  Délka 5 dní
  Doprava autokarem
  Strava snídaně
  Ubytování hotel
  od: 5 750
 • 6 710 Francie Francie

  ROMANCE O VÍNĚ, KOUZLU ALSASKÝCH VESNIČEK A CHRYZANTÉMÁCH

  Alsasko je krajem…

  ROMANTICKÉ KOUZLO ALSASKA – KRAJE VÍNA A KOUZLO CHRYZANTÉM

  Termíny od 30.10.2019
  Délka 5 dní
  Doprava autokarem
  Strava snídaně
  Ubytování hotel
  od: 6 710