Rozšířené vyhledávání

Pouze LastMinute

Nacházíte se zde: Erika Tour > Polsko > Zájezd č. 1034

TAJEMNÁ MINULOST A KRÁSY DOLNÍHO SLEZSKA

Polsko Polsko
Termíny od 19.10.2018
Délka 3 dny
Doprava autokarem
Strava snídaně
Ubytování hotel

od:3 990

Vaše nejžádanější termíny

19.10.18 pá 3 dny 3 990 Kč termín zájezdu vypršel

Cena zahrnuje

 • 2x nocleh v hotelu se snídaní - dvoulůžkové pokoje s vl. Přísl.
 • doprava
 • průvodce
 • povinné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • pokoj 1/1

Slevy

 • first minute:
 • 6% do 10. 1. 2017
 • 4% do 10. 2. 2017
 • 3% do 10. 3. 2017
 • (maximální výše slevy může dosáhnout 1.200 Kč)
 • Seniorská sleva 55+: 200 Kč ( nesčítá se s jinými slevami)

Popis zájezdu

TAJNÉ SÍDLO A. HITLERA, POLSKÉ VERSAILLES A PAMÁTKY UNESCO


Tento zájezd nás zavede do blízkého sousedství - do Dolního Slezska, které je opředeno spoustou tajemství a má bohatou historii. Navštívíme největší polský zámek, tajemná podzemí, slavné poutní místo Vambeřice i nádherný historický klenot Wroclaw.

Ubytování: hotel

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

Program zájezdu

1. den:Odjezd časně ráno. Nejprve se vydáme po stopách jednoho z největších tajemství III. říše, projektu „Riese“- navštívíme tajemné podzemní město Osówka nedaleko obce Gluszyce, které mělo být tajným sídlem Adolfa Hitlera a součástí projektu „Riese“ na výrobu tajných zbraní. Poté navštívíme zámek Ksiaz u města Walbrzych nazývaný také „polské Versailles“. Krásná romantická stavba nádherně položená mezi malebnými lesy Książského krajinného parku je 3. největším zámkem v Polsku a v jeho bohaté historii si také zahrál projekt Riese. Další památka z "Turistické 13" město Swidnica - projdeme si historické centrum města, především náměstí s historickými měšťanskými domy a radnicí s Muzeem kupectví a navštívíme unikátní tzv. "kostel míru" (UNESCO) - patří mezi největší hrázděné stavby na světě, má krásnou bohatou barokní výzdobu a bohatě zdobený kazetový strop. Odjezd na nocleh.
2. den:Dnes nás čeká krásná historická Vratislav (Wroclaw) – prohlídka – historický Rynek s řadou starobylých památek. Krásná radnice, nádherná katedrála a další kostely na Tumském ostrově, malebné měšťanské domy na Solném náměstí, rotunda se slavnou panoramatickou malbou Panorama Raclawicka, Lidová hala (UNESCO) – nejslavnější dílo vratislavského modernismu, autorem Max Berg, jedna z prvních železobetonových konstrukcí na světě postavená na památku 100. výročí bitvy národů u Lipska. Szczytnický park s japonskou zahradou. Nocleh.
3. den:Dnes zahájíme návštěvou bývalého dolu na zlato Zloty stok. Navštívíte štolu Gertruda, uvidíte jediný podzemní vodopád v Polsku v Černé štole, budete se moci projet na lodi i oranžovou tramvají. Poté navštívíte i středověkou hornickou osadu. Město Klodzko v historii patřilo Polsku, Čechám i Prusku. Centrum se rozkládá na svahovém úbočí, kde se klikatí příkré ulice. I hlavní náměstí je mírně svažité a domy zde mají zvláštní kouzlo. Ve městě najdete i gotický most - jakéhosi bratra Karlova mostu. Největší pozoruhodností je ale Klodzská pevnost s tajemným labyrintem chodeb a nádhernými výhledy. Na závěr dne navštívíme ještě Vambeřice - tzv. "Slezský Jeruzalém", nejznámější mariánské poutní místo v polských Sudetech. Dominantou je barokní bazilika Navštívení P. Marie z 18. století, která má bohatě zdobené průčelí a vstup po monumentálním schodišti. Odjezd, návrat do 24.hodiny.


Podobné zájezdy

 • 5 095 Polsko Polsko

  HISTORICKÉ PERLY POLSKA! Pojeďte s námi objevovat stále více vyhledávané klenoty…

  KLENOTY POLSKA – KRAKOV A VRATISLAV…

  Termíny od 30.3.2018
  Délka 4 dny
  Doprava autokarem
  Strava snídaně
  Ubytování hotel
  od: 5 095