Rozšířené vyhledávání

Pouze LastMinute

Nacházíte se zde: Erika Tour > Černá Hora > Zájezd č. 3004

PŮVABY ČERNÉ HORY

Černá Hora Černá Hora
Termíny od 24.5.2019
Délka 10 dní
Doprava autokarem
Strava polopenze
Ubytování hotel

od:11 225

Původní cena: 11 690 Kč

Vaše nejžádanější termíny

24.05.2019 pá - 02.06.2019 ne 10 dní 11 225 Kč 11690 Kč objednej

Cena zahrnuje

  • 7x nocleh v hotelu - dvoulůž. pokoje s vl. přísl.
  • 7x polopenze
  • doprava klim. busem
  • průvodce - delegát
  • povinné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • Informace: cena nezahrnuje vstupy, lodě, počítejte s cca 70 EUR

Slevy

  • first minute 6% do 10. 1. 2019
  • first minute 4% do 10. 2. 2019
  • first minute 3% do 10. 3. 2019
  • Seniorská sleva 55+: 500 Kč (nesčítá se s jinými slevami)

Popis zájezdu

S VÝLETEM DO ALBÁNIE
Jedna z nejkrásnějších oblastí Balkánu s panenskou přírodou, nádherným pobřežím a vysoko vystupujícími horami – to je Černá Hora. Oblast se středozemským podnebím a tedy i s obvykle krásným počasím je cílem tohoto pobytově poznávacího zájezdu. Kromě kouzelné přírody může nabídnout i nádherná historická městečka s mimořádnými architektonickými památkami.

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Doprava: autokarem

Program zájezdu

1. den:Odjezd k večeru, průjezd Rakouskem, Slovinskem a Chorvatskem.
2. den:Průjezd Černou Horou do místa ubytování, ubytování, odpočinek u moře, nocleh.
3. den:Výlet po perlách černohorského pobřeží - dojedete až do města Ulcinj - posledního města před albánskými hranicemi, kdysi obávaného pirátského sídla - prohlídka. Stará Ulcijn - rozsáhlý hrad na skále nad mořem, zrekonstruované mešity, kouzelná zákoutí, útulné kavárny. Panoramatická cesta černohorským pobřežím - město Bar a Starý Bar - město duchů a potom cestou výhled na bývalou rybářskou vesnici Sv. Stefan, která byla přeměněna na luxusní hotel. Cestou možnost koupání. Návrat na nocleh.
4. den:Výlet do Cetinje - bývalé hlavní město Černé Hory s řadou historických památek - Bogorodičin Monastyr, Biljarda. NP Lovčen - jízda po horské silnici pod vápencovými vrcholy a průjezd pohádkově krásným údolím s fantastickými výhledy do horských pásem až pod vrchol k mauzoleu vladyky Njeguše - vystoupáme po schodech - panoramatický výhled na celou Černou Horu. Sjezd serpentýnami do vesničky Njeguš (rodný dům vladyků, možnost placené ochutnávky pršutu) a dále do Boky Kotorské s fantastickými výhledy na tento černohorský fjord. Návrat na nocleh.
5. den:Procházka po plážích Čanje, ale především odpočinek u moře a relaxace. Nocleh.
6. den:Výlet do kouzelné Boky Kotorské, která připomíná svou přírodní scenérií norské fjordy. Prohlídka starobylého centra této oblasti - Kotoru (UNESCO) - vystoupáme na hradby s fantastickými výhledy, prohlédneme si katedrálu sv. Trifuna, starobylé paláce, další kostely, úzké uličky a nadýchneme atmosféru tohoto kouzelného města u dobré kávy na některém z náměstíček. Perast - Muzeum námořní akademie, koupání, možnost lodního výletu na ostrůvek Gospa od Škrpjela - kostelík p. Marie. Na zpáteční cestě se zastavíme v Budvě - prohlídka historického středu města ukrytého v hradbách, jednoho z nejmalebnějších a nejtradičnějších měst černohorského přímoří. Nocleh.
7. den:Výlet do Albánie - město Skadar s pevností, starým tureckým mostem, mešitou Mehmeda Paši s katedrálou sv. Štěpána. Návrat na nocleh.
8. den:Výlet k nejkrásnějšímu balkánskému jezeru Skadarskému jezeru, které je součástí národního parku (výskyt mnoha vzácných rostlinných i živočišných druhů. Fakultativně projížďka motorovou lodí po jezeře, během níž budete moci sledovat nádhernou vegetaci jezera. Navíc budete moci ochutnat místní rybí speciality. popř. místní víno. Návrat na nocleh.
9. den:Odjezd, Dubrovník - prohlídka historického města s možností fakultativního výletu lodí na jedno z nejoblíbenějších výletních míst obyvatel Dubrovníku - ostrov Lokrum - na něm "Mrtvé moře" - slané jezero, botanická zahrada a možnost koupání. Odjezd, cesta zpět.
10. den:Návrat do ČR v odpoledních hodinách.