Rozšířené vyhledávání

Pouze LastMinute

Nacházíte se zde: Erika Tour > Itálie > Zájezd č. 3002

POHÁDKOVÁ SICÍLIE

Itálie Itálie
Termíny od 16.6.2017
Délka 11 dní
Doprava autokarem
Strava snídaně
Ubytování hotel

od:15 590

Tento zájezd již nenabízíme.

Cena zahrnuje

 • 6x nocleh v hotelu
 • 2x nocleh v kajutě na lodi
 • 6x snídaně
 • trajekt Neapol - Palermo a zpět
 • doprava – klim. bus
 • průvodce
 • povinné pojištění CK

Příplatky

 • 6x večeře - 1.800 Kč (příplatek: 1800 Kč)

Slevy

 • first minute
 • Seniorská sleva 55+: 500 Kč (nesčítá se s jinými slevami) (sleva: -500 Kč)

Popis zájezdu

JIŽ LÉTA VOZÍME KLIENTY ZA ANTICKÝMI PAMÁTKAMI I AZUROVÝM MOŘEM SICÍLIE!

Sicílie nabízí pohádkovou krajinu, spoustu památek, mezi nimiž vynikají antické a normanské, fantastické pláže – prostě je to ideální dovolenková oblast.

Ubytování: hotel

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

Program zájezdu

1. den:Dopoledne odjezd, přejezd přes Rakousko do Itálie.
2. den:Příjezd do oblasti Neapole, dle časových možností krátká procházka městem – známá čtvrť Santa Lucia, hrad Castel Nuovo, královský palác Palazzo Reale. Kvečeru nalodění na noční trajekt Neapol – Palermo. Nocleh v kajutách.
3. den:Palermo – hlavní město Sicílie – Královský palác, historické paláce, kostely, katedrála, rázovitá tržnice, náměstí Quatro Canti vyznačující střed města a symbolizující 4 roční období, malebná zákoutí a ruch jihoitalského města., kde v žilách obyvatel pulzuje semitská krev Féničanů a Arabů. Monreale – normanská katedrála Panny Marie s klášterem a fantastickými mozaikami – jeden z umělecky nejhodnotnějších svatostánků na světě – mozaiky s výjevy ze Starého a Nového zákona. Nocleh.
4. den:Dnes navštívíme Segestu - vyjdeme si za ní na vrcholek Monte Barbaro - prohlédneme si chrám z 5. stol. př. n. l., který i svojí polohou na okraji hlubokého kaňonu uprostřed hor patří mezi nejznámější starověké památky na světě. Dále Agrigento (UNESCO) – významná řecká památka. Údolí chrámů – 112 m dlouhý chrám Dia Olympského, Herkulova svatyně, Héřin chrám, rekonstruovaný chrám Castora a Polluxe – bývalé nejbohatší město Velkého Řecka. Odjezd na nocleh.
5. den:Fakultativně lodní výlet na ostrov Panenrea a sopku Stromboli, která je stále činná. Pozorování erupcí z moře. Jinak volno, odpočinek. Nocleh.
6. den:Jihovýchodní Sicílie - Půvabné městečko Notto - nejkompletněji dochované barokní město na Sicílii - výstavné barokní paláce - Palazzo Billadorata, chrámy a katedrály (San Nicolo), uličky, spletence schodišť a růžová barva místního vápence, která také dotváří mimořádnou atmosféru tohoto města. Syrakusy (UNESCO) – v minulosti slavné město s řadou památek – řecké divadlo, historické domy, barokní katedrála, ostrov Ortygia, Aretusin pramen, ruiny chrámu Apollona a Artemis. Nocleh.
7. den:Výjezd na Etnu – výjezd k dolní stanici lanovky – lávová pole, boční krátery. Taormina – okouzlující městečko na terase nad mořem s nádhernými výhledy na Etnu. Fantastické řecké divadlo (3. stol. př. n. l.). Nocleh.
8. den:Odpočinek u moře, nebo nás čeká fakultativní výlet na Liparské ostrovy (UNESCO) známé sopečnou aktivitou. Na ostrově Vulcano, který je podle tradice považován za sídlo boha kováře a vládce sopek Hefaista (římského Vulcana) se nachází živá sopka Vulcano – doutnající fumaroly, sirné bahenní jezírko, černá a bílá sopečná pláž, horké prameny ve vodě. Porto Levante – vyhlášené sirné jezírko – léčivé účinky, možnost výstupu na okraj Velkého kráteru. Návrat na nocleh.
9. den:Tindaris - poutní místo a nedaleké antické vykopávky na vyhlídkovém místě nad mořem. Cefalú - milé historické městečko, normanský dóm, procházka v půvabných uličkách. Noční plavba do Neapole (kajuty v ceně)
10. den:Odjezd z Neapole. Prohlídka Říma – italská metropole – pokladnice památek – antický Řím – Forum Romanum, Koloseum, Piazza Navona, Španělské schody, Pantheon, Fontana di Trevi aj. Odjezd.
11. den:Příjezd.


Podobné zájezdy

 • 12 590 Itálie Itálie

  ODPOČINEK U MOŘE V 4* HOTELU SPOJENÝ S POZNÁVÁNÍM POKLADŮ ITÁLIE Každé z těchto jmen…

  ITÁLIE - NEAPOL, POMPEJE, CAPRI, ŘÍM

  Termíny od 8.6.2018
  Délka 10 dní
  Doprava autokarem
  Strava polopenze
  Ubytování hotel ****
  od: 12 590
 • 11 630 Itálie Itálie

  INSPIRATIVNÍ PROCHÁZKY ELBOU Jedinečná atmosféra tohoto hornatého ostrova, kde se…

  ELBA - PERLA TOSKÁNSKÝCH OSTROVŮ

  Termíny od 8.6.2018
  Délka 8 dní
  Doprava autokarem
  Strava polopenze
  Ubytování hotel ***
  od: 11 630