Rozšířené vyhledávání

Pouze LastMinute

Nacházíte se zde: Erika Tour > Francie > Zájezd č. 1002

OKOUZLUJÍCÍ PAŘÍŽ

Francie Francie
Termíny od 27.3.2019
Délka 5 dní
Doprava autokarem
Strava snídaně
Ubytování hotel

od:5 750

Původní cena: 5 990 Kč

Vaše nejžádanější termíny

27.03.2019 st - 31.03.2019 ne 5 dní 5 750 Kč 5990 Kč objednej

Cena zahrnuje

  • 2x nocleh v hotelu ve Velké Paříži - dvoulůžkové pokoje s vlastním přísl. se snídaní
  • doprava – klim. bus
  • průvodce
  • povinné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • večeře: jedna večeře cca 15 – 17 EUR - platba u průvodce

Příplatky

  • příplatek na jednolůžkový pokoj 1.100 Kč (příplatek: 1100 Kč)

Slevy

  • first minute 6% do 10. 1.
  • first minute 4% do 10. 2.
  • first minute 3% do 10. 3.
  • Seniorská sleva 55+: 200 Kč (nesčítá se s jinými slevami)

Popis zájezdu


NÁVŠTĚVA PAŘÍŽSKÝCH SKVOSTŮ!
Paříž - perla mezi velkoměsty, kráska na Seině, město, které má stále svůj šarm, je už po léta oblíbeným cílem našich turistů. Navštivte s námi metropoli s mnohými významnými historickými památkami, s desítkami muzeí a divadel, město, které se nesmazatelně zapsalo nejen do světových dějin umění, kabaretů, ale i do politiky.

Ubytování: hotel

hotel Comfort Inn ve Velké Paříži

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

Program zájezdu

1. den:Odjezd odpoledne, noční přejezd do Paříže.
2. den:Paříž - okružní jízda městem a návštěva Eiffelovy věže, Trocadéra, Arc de Triomphe, Champs Élyseés, Invalides, Concorde, Plase Vendome, La Madelaine - odjezd na ubytování.
3. den:Odjezd do Versailles - prohlídka světoznámého zámku a zahrad. , Návštěva moderní čtvrti La Défense, návrat na nocleh.
4. den: Prohlídka Louvru, popř. Orsay, Palais Royal, Les Halles, středisko Georges Pompidou, Hotel de Ville, Notre Dame, Latinská čtvrť, návštěva Montmártru se Sacré-Coeur, večer na rozloučenou s Paříží projížďka lodí po Seině, odjezd.
5. den:Přejezd SRN, příjezd v poledních hodinách.


Eiffelova věž

Asi nejznámnějším monumetnem Paříže vůbec je 324 metrů vysoká Eiffelova věž postavená ze železa, přezdívaná „Železná dáma“ (La Dame de Fer). Nachází se na Champ de Mars na levém břehu řeky Seiny.

Eiffelova věž byla navržena architektem Gustavem Eiffelem (mj. autorem Sochy svobody) na počest 100. výročí Velké francouzské revoluce a Světové výstavy v roce 1889. V době vzniku byla nejvyšší stavbou světa. Původně byla věž postavena pouze na období 20 let. Mezitím získala ale svůj význam jako meteorologická stanice, proto zůstala zachována. Později se stala věž také centrem letového provozu a rozhlasového a televizního vysílání. Eiffelova věž se stala předlohou pro stavbu Petřínské rozhledny v Praze.

Eiffelovu věž navštíví ročně asi 6,5 milionů návštěvníků z celého světa.

Paříž

Paříž - perla mezi velkoměsty, kráska na Seině, město, které má stále svůj šarm. Nabízí mnoho významných a historických památek, muzea, divadla a nesmazatelně se Paříž zapsala nejen do světových dějin umění, kabaretů, ale i do politiky.

Versailles

Symbol velikosti krále a vlasti a vzor snad pro každého „zámeckého architekta“ Evropy – to jsou Versailles.
Když se Ludvík XIV. (1638-1715) rozhodl, že přestaví malý lovecký zámeček svého otce ve Versailles 20 kilometrů západně od Paříže na nádherný palác, bylo králi Slunce právě 23 let. Francouzští panovníci sídlili v Louvru od 13. století. Od roku 1661 se Versailles staly rezidencí a sídlem vlády a absolutním mocenským centrem Francie.

Zahrady se rozkládají na více než 100 hektrech. Byly v nich vybudovány vyhlídky, široké aleje zdobené sochami a umělé kanály – tzv. „malé Benátky“.

V roce 1979 byl zámek s parkem zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.

Podobné zájezdy