Rozšířené vyhledávání

Pouze LastMinute

Nacházíte se zde: Erika Tour > Česká republika > Zájezd č. 2004

ŠUMAVA A BAVORSKÝ LES

Česká republika Česká republika
Termíny od 4.9.2018
Délka 6 dní
Doprava autokarem
Strava polopenze
Ubytování hotel ***

od:6 590

Tento zájezd již nenabízíme.

Cena zahrnuje

  • 5x nocleh – 2 lůžkové pokoje s příslušenstvím – hotel 3*
  • 5x polopenze
  • doprava
  • průvodce
  • povinné poj. CK

Cena nezahrnuje

  • místní taxa

Slevy

  • first minute 6% do 10. 1.
  • first minute 4% do 10. 2.
  • first minute 3% do 10. 3.
  • Seniorská sleva 55+: 300 Kč (nesčítá se s jinými slevami) (sleva: -300 Kč)

Popis zájezdu

NEODOLATELNÁ ZÁDUMČIVÁ KRÁSA ŠUMAVY LÁKÁ NEUSTÁLE
Nabízíme vám pobyt s lehkou turistikou v krásném prostředí Železnorudska v malebné přírodě pod hřebeny Pancíře a Špičáku. Už v minulosti bylo toto místo nazýváno „vzdušné lázně“, protože má nejstabilnější klima na celé Šumavě.

Ubytování: hotel ***

Stravování: polopenze

Doprava: autokarem

Program zájezdu

1. den:Odjezd v ranních hodinách. Zastávka v Klatovech – městě, které si uchovalo řadu památek, např. katakomby, Bílou a Černou věž a Panský dům s barokní jezuitskou lékárnou. Návštěva hradu Velhartice – malebné zříceniny, která nás překvapí impozantními interiéry Rajského paláce a unikátním gotickým čtyřobloukovým kamenným mostem. Železná Ruda – zastávka. Ubytování.
2. den:Ráno lanovkou na Pancíř (1.213 m) – vyhlídkový vrchol Šumavy – poté pokračování k Černému a popřípadě Čertovu jezeru – dvě pohádková jezera ledovcového původu v lesích na svahu Jezerní hory. Nocleh.
3. den:Čeňkova pila – Povydří (obří hrnce) – Turnerova chata (možnost spatřit vydru) – Antýgl (bývalý Královácký dvorec) – kouzelná procházka. Modrava – Kvilda – slatě, rázovité šumavské stavby – procházka jezerní slatí. Zastávka v Srní a v Prášilech. Návrat na nocleh.
4. den:Bavorský les: Velký Javor (možnost výjezdu lanovkou) – výhled. Grosse Abersee – procházka kolem jezera. Bodenmais – malé rekreační středisko s řadou sklářských dílen – zastávka. Poté se projdeme po nejdelší stezce v korunách stromů na světě (1.300 m), která je v NP Bavorský les. Je zakončená 44 m vysokou věží a při procházce po ní se pohybujete nerušenou přírodou ve výšce 8 – 25 m – neskutečný zážitek. Návrat na nocleh.
5. den:Kašperské Hory – městečko s řadou muzeí (motocyklů, hraček a pivovarnictví). Hrad Kašperk založený císařem Karlem IV. K ochraně šumavského pohraničí, zřícenina Pustý Hrádek. Královský Kámen – vyhlídkové místo Šumavy vystupující do nadmořské výšky 1.058 m. Javorník – Klostermannova rozhledna a park. Návrat na nocleh.
6. den:Odjezd v ranních hodinách, Sušice – prohlídky historického středu města. Hrad Rábí – největší zřícenina hradu v Čechách. Příjezd v podvečer.


Podobné zájezdy