Rozšířené vyhledávání

Pouze LastMinute

Nacházíte se zde: Erika Tour > Mexiko > Zájezd č. 7024

MEXIKO – ZEMĚ TAJUPLNÝCH PYRAMID

Mexiko Mexiko
Termíny od 7.3.2017
Délka 13 dní
Doprava letecky
Strava snídaně
Ubytování hotel ***

od:75 990

Vaše nejžádanější termíny

07.03.17 út 13 dní 75 990 Kč termín zájezdu vypršel
20.11.17 po 13 dní 75 990 Kč termín zájezdu vypršel
03.02.18 so 13 dní 75 990 Kč termín zájezdu vypršel

Cena zahrnuje

  • 11x nocleh v hotelu 3*
  • 11x snídaně
  • letenka Praha - Mexico City - Cancún - Praha
  • letištní taxy ve výši 10.000 Kč
  • transfery
  • klim. bus / mikrobus
  • místní a český průvodce
  • vstupy dle programu
  • povinné poj. CK

Příplatky

  • na jednolůžkový pokoj 8.400 Kč (příplatek: 8400 Kč)

Popis zájezdu

Mexiko útočí na smysly návštěvníků zvuky, barvami, chutěmi, vůněmi a unikátní směsí kultur a krajin. Kultury Aztéků, Mayů, Olméků a Toltéků nás budou provázet všude. Atmosféra tisícileté historie se bude mísit s kouzlem koloniálních městeček a s ruchem moderních metropolí. Tato země kontrastů nám nabídne horské masívy pokryté sněhovou čepicí, rozžhavené pouštní písky, ve kterých přežívají pouze kaktusy, i nádherné dlouhé písečné pláže, které omývají průzračné vody oceánu. Takže nasaďte sombrero, dejte si tequilu a vyrážíme na jízdu Mexikem.

Ubytování: hotel ***

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy, let s jedním přestupem do Mexico City. Nocleh.
2. den:Prohlídka Mexico City s jeho poklady přírody, kultury, umění a historie – náměstí Zocalo, kde najdete Národní palác, katedrálu, palác krásných umění dále latinsko americká věž – mrakodrap, který přestál zemětřesení 1985. Rezidenční část města – park Chapultepec. Přejezd do Puebly – starého koloniálního města, gurmánského hlavního města Mexika. Navštívíme Indiány krásně malovaný chrám Santa Maria Tonanzitla, krásnou kapli del Rosario, katedrálu, Hlavní náměstí a historické centrum. Nocleh.
3. den:Guadalupe – slavné poutní místo zasvěcené patronce Mexika – Panně Marii Guadalupské na vrchu Tepeyac. Další vrchol dne znamená návštěva severní části města, kde vystoupíte na obrovské pyramidy Slunce a Měsíce v tajemné lokalitě Teotihuacán (UNESCO), shlédnete „Cestu mrtvých“ a budete ohromeni chrámem Quetzalcoatla. Teotihuacán znamená „město Bohů“ nebo „kde se lidé stávají bohy“ v jazyce Nahuatl. Pokračování do Poza Ricy. Nocleh.
4. den:Navštívíme archeologickou lokalitu El Tajin – uvidíte ceremoniální centrum Totonacké kultury – hlavními památkami jsou Pyramida s nikami, rituální Nádvoří her aj. a překvapí vás „létající indiáni“. Poté pojedeme podél pobřeží zálivu do přístavu Veracruz, hlavního města stejnojmenného státu. Navštívíme pevnost – vězení San Juan de Ulúa, postavenou jako ostrov v přístavu, zbytek opevnění – bastion Baluarte de Santiago, El Faro aj. Večer můžete navštívit představení folklórních tanců na Zócalu. Nocleh.
5. den:Zelenou krajinou zálivu přejedeme do krásného státu Chiapas k řece Grijalva. Lodí budeme objevovat fantastický kaňon Sumidero s výškou více než 1000 m a délkou 30 km, až uvidíte slavný vánoční stromek. Poté pojedeme do San Cristóbal de las Casas. Nocleh.
6. den:Prohlídka města San Cristóbal de las Casas – krásného koloniálního „hlavního města indiánského Mexika“ s jeho úzkými uličkami a španělskými rezidencemi, které nás vrací do koloniálních časů. Navštívíme kostel Santo Domingo, malebný indiánský trh před ním a muzeum jantaru. Poté navštívíme typická indiánská městečka San Juan Chamula a Zinacantán, plná indiánů v tradičních krojích, kteří sem přicházejí na trhy prodávat i nakupovat. Návrat na nocleh, večer si můžeme užít v kouzelných ulicích Cristóbalu.
7. den:Nejprve navštívíme kaskádovité travertinové vodopády Agua Azul, a potom nás čeká magické pralesní království – fantastická archeologická mayská lokalita Palenque (UNESCO). Projdete se náměstími, kde kráčeli Mayové, uvidíte chrám Nápisů, který ukrývá hrobku krále Pakala, Palác a severní skupinu chrámů, odkud se vám otevře nezapomenutelný výhled do okolí. Nocleh.
8. den:Časně ráno vyrazíme do Campeche (UNESCO) – procházka historickým středem města chráněného pevností a hradbami postavenými na obranu proti útokům pirátů. Pokračujeme do klasického mayského města Uxmalu (UNESCO) s „Kouzelníkovou pyramidou“ korunovanou chrámem na vrcholu, odkud můžete sledovat celou úchvatnou lokalitu, s palácem a „nádvořím jeptišek“. Večer budeme mít možnost navštívit světelnou a zvukovou show v této působivé archeologické zóně. Nocleh.
9. den:Zahájíme krátkou prohlídkou „bílého města“ – krásné Meridy, hlavního města státu Yucatan, města s mayskými kořeny, nádhernými koloniálními stavbami a krásou architektury 19. stol. Poté nás čeká jeden z vrcholů zájezdu Chichen Itza (UNESCO) – nejnavštěvovanější archeologická lokalita s mohutnou devítistupňovou pyramidou Kukulcan nazývanou také El Castillo, posvátnou propastí „cenote“, observatoří a dalšími monumenty. Pokračování do Cancúnu. Nocleh.
10. den:Cancún – volný den, odpočinek, koupání. Nocleh.
11. den:Cancún – volný den, odpočinek, koupání na bílých plážích Karibiku. Nocleh.
12. den:Odlet zpět dle letového řádu.
13. den:Přílet do Prahy.