Rozšířené vyhledávání

Pouze LastMinute

Nacházíte se zde: Erika Tour > Madagaskar > Zájezd č. 7011

MADAGASKAR – GALAPÁGY AFRICKÉHO KONTINENTU

Madagaskar Madagaskar
Termíny od 10.4.2016
Délka 12 dní
Doprava letecky
Strava snídaně
Ubytování hotel ***

od:85 990

Vaše nejžádanější termíny

10.04.16 ne 12 dní 85 990 Kč termín zájezdu vypršel
16.10.16 ne 12 dní 85 990 Kč termín zájezdu vypršel
11.04.17 út 12 dní 85 990 Kč termín zájezdu vypršel

Cena zahrnuje

 • letenka Praha - Antananarivo - Praha
 • místní let
 • letištní taxy ve výši 11.900 Kč
 • transfery a doprava
 • 11x nocleh se snídaní
 • vstupy zahrnuté v programu
 • speciální průvodce
 • místní a český průvodce
 • povin. pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • fakultativní program
 • spropitné

Příplatky

 • příplatek na jednolůžkový pokoj 6.990 Kč (příplatek: 6990 Kč)

Slevy

 • first minute

Popis zájezdu

Poznejte unikátní přírodu a upřímné obyvatele Madagaskaru
Tento čtvrtý největší ostrov na světě je Galapágami afrického kontinentu a nejvzdálenější bránou do Asie. Směs osmnácti kultur, rozmanitost krajin a přírody s ještě mnoha tajemstvími jsou lákadly, kterými se může pochlubit jen několik zemí. Madagaskar začal svou pomalou separaci od Afriky v době věku dinosaurů, a proto mnoho endemických (80%) zvířat a rostlin, které tu můžete vidět jsou součástí mystéria této unikátní oblasti. Asi nejpopulárnějším živočichem jsou lemuři.

Ubytování: hotel ***

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Program zájezdu

1. den:Odlet Praha – Paříž – Tana, přílet do Antananarivo – hlavního města Madagaskaru, transfer do hotelu, nocleh.
2. den:Ráno si nejprve prohlédneme hlavní město Antananarivo – uvidíte jeho 3 úrovně – horní město – v období království obydlené nejvyšší třídou, kde býval starý královnin palác – uvidíte Rova – královnin palác, Palác prvního ministra – nyní muzeum aj. Níže se nacházelo střední město – administrativní oblast a nejníže leželo dolní město – obchodní, komerční část s jeho hlavní třídou Nezávislosti a jejími koloniálními budovami. Odpoledne přejezd zelenou krajinou východu do Andasibe – do vlhké části země s mnoha původními pralesy a jezery. Zastavíme se v Mandraka – návštěva soukromé rezervace „Domaine Pyereras“ s různými druhy chameleonů, hadů, lemurů a motýlů. Dále na jih přes kopcovitou krajinu s krásnými rýžovými poli a okázalými erodovanými kopci zvanými „lávala“. Tato oblast částečně připomíná Dálný Východ s jeho rýžovými poli a zelenou krajinou. Nocleh.
3. den:Odjezd do Národního parku Andasibe, návštěva Special Reserve of Andasibe, kde uvidíte Indri Indri – největší lemury ostrova. Rezervace je unikátní svojí endemickou faunou a flórou – široké variety orchidejí, lián, endemických zvířat jako chameleonů, různých ještěrek a mnoho ptáků. Poté orchidejový park s nádhernými květinami. Návštěva vesnice Andasibe – typická vesnice kmene Betsimisaraka – druhého největšího kmene na ostrově – možnost úzkého kontaktu s místními lidmi. Soukromý park Vakona, kde najdete další 3 druhy lemurů. Nocleh.
4. den:Antsirabe – „místo soli“, elegantní město, proslavené jako centrum piva. Je jediným místem, které opravdu vypadá evropsky. Díky mírnému klimatu a termálnímu pramenu je jedním z nejatraktivnějších míst Madagaskaru, známé i svými drahokamy a polodrahokamy. Projížďka městem – návštěva expozice a dílny polodrahokamů, kde vyrábějí i „pousse pousse“ a auta i v miniatuře. Potom pojedeme k jezeru Andraikiba. Nocleh
5. den:Ambositra – centrum madagaskarského řezbářského průmyslu s řadou řezbářských dílen. Svěží zelená krajina s rýžovými poli, lesy borovic a eukalyptů. Zajímavá architektura. „Le col de tapia“ – druh stromů, které odolávají ohni v buši. Kouzelnou krajinou do Ambohimahasoa, možnost návštěvy tropického lesa s lemury. Národní park Ranomafana – strmé kopce se spoustou pramenů, řeka Namorona, padající do údolí v sériích vodopádů a peřejí. Nocleh.
6. den:Expedice do pralesa se specielním průvodcem za shlédnutím 12 druhů lemurů. Je to nejdůležitější místo výskytu lemurů na Madagaskaru a jediné potvrzené místo výskytu dvou nejřidčeji se vyskytujících druhů – oblast pokryta pralesem, ve vyšších polohách stromy porostlé mechy a lišejníky, psídium, obří bambus a různé orchideje. Strmé hory, dramatické vodopády a přírodní horké prameny dělají tento už tak exotický prales čarovný a neobyčejný. Ranomafana znamená „horká voda“ – je to termální město, kde návštěvníci mohou relaxovat v horkých pramenech. Nocleh.
7. den:Budeme pokračovat do Fianarantsoy krajinou mnoha hor, říček a pramenů, kterou opět zdobí bambusy – místy zbytky původního mlžného pralesa. Na zastávkách v domorodých vesnicích možnost setkání s domorodci, kteří také prodávají své produkty. Sahambavy – návštěva čajové plantáže s nejdůležitější čajovou továrnou v zemi. V Ambalavao se seznámíme s místní výrobou vína včetně ochutnávky a také velmi zajímavou Anteimoro ruční papírenskou dílnou. Pokračování do Ihosy, hlavního města kmene Bara – pastýřů Zebu, přes horský řetězec Andrigitra, tvořící předěl mezi suchým jihem a zelenou vysočinou s jejími třemi známými „hillocks“ a mohutnou arcibiskupskou čepicí. Jedním z nejmalebnějších prvků krajiny je žulová kopule se dvěma skalními věžemi nazývaná brána jihu. Přejedeme rozlehlé „plató de Horombe“ s jeho velmi zvláštní červenou půdou, příjezd do Isalo, nocleh.
8. den:Návštěva NP Isalo, který zahrnuje celý masív Isalo – mohutné malebné pohoří s erodovaným pískovcovým masivem. Výjezd z vesnice Ranohira, asi 1 a ½ hodiová procházka vegetací – např. sloní nohy nebo různé endemické druhy aloe, dojezd k přírodnímu bazénu. Přes zvětralé kopce vzhůru, až se otevře fantastický výhled na mohutné pískovcové hory s jejich krásnými barvami a podivnými zvětralými tvary (představy želvy, masek a krokodýlů). Malé potůčky a říčky lemované briliantovou zelení (palmy s péřovitými listy aj.). Cestou si přijdou na své milovníci lemurů, uvidíte mnoho ptáků, ještěrek i hadů. Nocleh.
9. den:Pokračování do Tuléar – naprosto nová scenérie – mezi suchým lesem západu a pouští jihu. Cestou můžeme obdivovat různé hroby, jako „Mahafaly tombs“ a několik „Antandroy tombs“. Krátká návštěva Tuléar a potom přejezd do Ifaty – do nejsušší části země ležící hluboko na jihu. Krajině dominuje trnitý les tvořený kaktusy. Přejedeme suché území k pobřeží, lemovanému mangovníky a střídajícími se s vesnicemi kmenů Vezo, jejich obyvatelé se živí rybolovem. Nocleh.
10. den:Dny odpočinku. Ifaty leží na pláži, je to ideální místo pro potápění a šnorchlování. Eventuelně můžete odtud podniknout mnoho výletů, např. návštěva rezervace Reniala s dvěma druhy baobabů.
11. den:Transfer na letiště do Tuléaru, jednohodinový let do Tana. Tana, nazývaná také „Městem tisíců“, je hlavním městem Madagaskaru. Při dostatku času před odletem prohlídka města Antananarivo. Nocleh.
12. den:Odlet z Madagaskaru dle letového řádu.