Rozšířené vyhledávání

Pouze LastMinute

Nacházíte se zde: Erika Tour > Norsko > Zájezd č. 5002
Norsko Norsko

KLENOTY NORSKÉ PŘÍRODY

Termíny od 21.7.2017
Délka 10 dní
Doprava autokarem
Strava snídaně
Ubytování hostel
od:17 890

Vaše nejžádanější termíny

21.07.17 pá 10 dní 17 890 Kč termín zájezdu vypršel

Cena zahrnuje

 • 7x nocleh v hostelech a chatách (čtyřlůžkové pokoje)
 • doprava klimatizovaným busem trajekty SRN - Švédsko a Norsko - Dánsko
 • místní trajekty
 • průvodce
 • povin. pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • 3x norská snídaně dle aktuální nabídky před odjezdem

Příplatky

 • dvoulůžkový pokoj (příplatek 2.720 Kč / os.) (příplatek: 2720 Kč)
 • čtyřlůžková kabina na trajektu 900 Kč / os. (Trell.- Rostock) (příplatek: 900 Kč)
 • 4 x české teplé večeře 625 Kč (příplatek: 625 Kč)

Slevy

 • first minute
 • Seniorská sleva 55+: 500 Kč (nesčítá se s jinými slevami) (sleva: -500 Kč)

Popis zájezdu

FANTASTICKÉ FJORDY, VODOPÁDY, LEDOVCE, STAVKIRKE
Norsko je krásná panenská země na severu Evropy. Upoutá vás kouzelnými scenériemi, na které nikdy nezapomenete – fjordy, vodopády, ledovce. Uchvátí vás pohádkově čistá příroda, města plná parků, rozeklané fjordy, skromné kouzelné domky v pastelových barvách, rybí trhy a věčný úsměv v tvářích Norů. Ustrnete v úžasu nad koberci stříbrných lišejníků, mezi pokřivenými jívami budete hledat troly. Tajemství dávných věků na vás dýchne ze starých dřevěných kostelíků. Takové klenoty jako je jezero Gjende, silnice vedoucí fantastickou norskou přírodou Galdhopiggenvegen a Sognefjellvegen, skalní blok Preikestolen aj. vám nikdy nevymizí z paměti. Pojeďte s námi objevit tuto zemi neskutečně divoké krásy.

Ubytování: hostel

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

Program zájezdu

1. den:Odjezd v ranních hodinách z ČR, projedeme SRN a nalodíme se na noční trajekt do Švédska (možnost objednání kabin).
2. den:Po vylodění průjezd jižním Švédskem a jihem Norska - slavným údolím Gudbrandsdalen - tzv. srdcem Norska - s krátkými zastávkami a fotostopy na ubytování. Nocleh.
3. den:Národní park Rondane - vyjedeme nejprve na samý okraj NP Rondane k osadě horských chat Mysuseteru - odtud popojedeme po mýtné silnici k výchozímu bodu na dnešní túru. Už odtud se otevírá nádherný výhled na národní park. Poté si vyjdeme k chatě Rodvassbu, která leží na pobřeží jezera Rondvatnet s drsnými a holými vrcholy Rondane okolo. Milovníci turistiky se mohou pokusit zdolat nejbližší vrchol Storronden (2.138 m) - cca 4 hodiny. Túra není kromě jednoho exponovanějšího místa náročná. Celá cesta ale nabízí nádherné výhledy. Návrat na nocleh.
4. den:Vydáme se na celodenní putování přírodou nejprve podél divoké řeky Sjoa a po západním okraji NP Jotunheimen na sever k tyrkysovému jezeru Gjende, kde u chaty Gjendesheim začíná norská národní túra Bessegen. Kousek po ní vystoupáme a z vyhlídky budeme mít horský svět i nádherné jezero jako na dlani. Možnost jízdy lodí po jezeře na chatu Memurubu a zpět. Lom, malebná obec se starým dřevěným sloupovým kostelem. Odjezd na ubytování.
5. den:Po nejvýše položené silnici severní Evropy Galdhopiggenvegen k chatě Juvasshytta do výšky 1.841m. Odtud budete mít výhled na nejvyšší vrchol Norska Galdhopiggen (2.469 m). Národní park Jotunheimen (česky domov obrů), je nejvýše položeným NP celé Skandinávie, nachází se zde 29 nejvyšších vrcholů Norska. Elveseter - 32 m vysoký vyřezávaný sloup Sagasoyla doplněný postavou strašlivého v ikinga Harolda Hargrady. Dále po panoramatické silnici Sognnefjellvegen, která je vlastně nejvýše položeným přejezdem hor v Norsku, škrábající se v nejvyšším místě až do 1.434 m a kopírující jednu z nejstarších obchodních stezek s úžasnými výhledy, nejen na okolní hory ale i do údolí nad fjordy. Nocleh.
6. den:Výlet k ledovcovému splazu Nigardsbreen pár kilometrů za obcí Gjerde . Tento splaz je součástí největšího evropského ledovce (mimo Island) Jostedalsbreen (487 km). Nejprve poplujeme lodičkou po ledovcovém jezeře a poté pěšky dojdeme až k čelu ledovce. Pěší výlet trvá cca 2 hod. Cestou zpět se zastavíme na foto zastávky s výhledy na okolní ledovcovou krajinu, na divokou ledovcovou řeku Jolstra a na fjord obklopený horami a malinovými plantážemi. Trajekt přes Sognefjord do Vangsness, zastávka v Hopperstadu, kde se nachází dřevěnný kostel z 12. stol, který je jedním z nejkrásnějších a nejtypičtějších staveb svého druhu. Odjezd na nocleh.
7. den:Tvindefoss - vodopád (zastávka). Přes Voss do Bergenu – jednoho z nejkrásnějších měst  Evropy. Návštěva rybího trhu, Bryggen - půvabný komplex kupeckých domů z 18. a 19. stol. (UNESCO). Pevnost Bergenhus. Výstup (výjezd) na kopec Floyen (krásný pohled nejen na město), nebo možnost návštěvy rybího akvária. Nocleh.
8. den:Dnes se vydáme na jih Norska. Cestou se zastavíme u vodopádu v Norheimsundu, který si budete moci podejít. Budeme pokračovat podél malebného Hardangerfjordu, který překonáme novým mostem, a dále kolem Sorfjordu (výhledy na ledovec Folgefonn) k divokému dvojramennému vodopádu Lätefoss, majestátnému vodopádu Langfoss (600 m) a krajem Rogaland na ubytování na ubytovně Preikestolen.
9. den:Dnes vás čeká další z vrcholů zájezdu. Výstup na obrovský skalní blok Preikestolen (cesta celkem cca 4 hod.), je to jedno z nejnavštěvovanějších a nejobdivovanějších míst celého Norska. Tyčí se neuvěřitelných 597 m nad vodní hladinou Lysefjordu. Z ploché vyhlídkové plošiny se vám naskytne ohromující kruhový výhled do krajiny i hlubin fjordu sevřeného místy až 1000 m vysokými svislými skalními stěnami. Poté nás čeká trajekt Lauvvik – Oanes a odjezd do Kristiansandu na trajekt do dánského města Hirtshals.
10. den:Přejezd Dánskem, Německem do ČR. Příjezd ve večerních hodinách.


Podobné zájezdy