Rozšířené vyhledávání

Pouze LastMinute

Nacházíte se zde: Erika Tour > Polsko > Zájezd č. 5012

CESTOU POLSKÝCH KRÁLŮ

Polsko Polsko
Termíny od 2.10.2018
Délka 6 dní
Doprava autokarem
Strava snídaně
Ubytování hotel

od:9 890

Tento zájezd již nenabízíme.

Cena zahrnuje

  • 5x nocleh - hotel - dvoulůžkové pokoje s vl. přísl.
  • 5x snídaně
  • doprava - klim. bus
  • průvodce
  • povinné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • večeře - nabídka před odjezdem

Slevy

  • first minute 6% do 10. 1.
  • first minute 4% do 10. 2.
  • first minute 3% do 10. 3.
  • Seniorská sleva 55+: 400 Kč (nesčítá se s jinými slevami)

Popis zájezdu

NAPŘÍČ POLSKEM = TO NEJHEZČÍ Z POLSKA
Zveme vás do míst, kde se psala polská historie, za památkami, které jsou dnes zapsány na seznamu UNESCO a které jsou skutečně tím nejlepším, co může Polsko nabídnout. Poznáte historická města Poznaň, Wroclaw, Hnězdno, Toruň, mohutný křižácký hrad Malbork, přístavy na Baltu Gdyni a Gdaňsk, pláže a písečné duny, kde si budete připadat jak na Sahaře. Polsko má nejen bohatou historii, ale i bohaté památky a tradice.

Ubytování: hotel

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

Program zájezdu

1. den:Odjezd ráno, první místo, které v Polsku navštívíme, je Wroclaw (Vratislav) - jedno z nejkrásnějších polských měst - "město sta mostů" - nádherné náměstí s radnicí, měšťanské domy Jeníček a Mařenka, Tumský ostrov s katedrálou a kostely, Panorama bitvy u Raclavic - obrovská malba 15 x 144 m. Hala Stulecia (dříve Lidová hala) - nejslavnější dílo wroclawského modernismu, autorem Max Berg, jedna z prvních železobetonových konstrukcí na světě postavená na památku 100. výročí bitvy národů u Lipska. Popř. Szczytnický park s japonskou zahradou. Odjezd na nocleh.
2. den:Poznaň - Ostrów Tumski - nejstarší část města s katedrálou, která ukrývá náhrobek a pomník Měška I. a Boleslava Chrabrého a tzv. nové město, jeho centrum Stary Rynek s renesanční radnicí, památnými budovami, paláci a krámky. Gniezno (Hnězdno) - leží na sedmi pahorcích mezi jezery - první historické hlavní město Polska, katedrála s hrobkou sv. Vojtěcha. Odjezd na nocleh.
3. den:Toruň - městský skvost - jedinečný středověký urbanistický komplex s několika sty gotickými objekty, mezi nimiž je i rodný dům astronoma Mikuláše Koperníka. Kwidzyn - fantastický gotický komplex cihlových staveb - katedrály a hradu. Hrad Malbork (UNESCO), který patří k nejcennějším památkám gotické obranné architektury. V někdejším sídle křižáckého velmistra je nyní muzeum, kde je mimo jiné jedinečná sbírka jantaru. Nocleh.
4. den:Gdyně - Oceánografické a námořní muzeum, procházka po molu, Leba - přímořské letovisko, Slowinský národní park (UNESCO) - pohyblivé písečné duny. Nocleh.
5. den:Gdaňsk - město s tisíciletou historií nazývané kdysi Aurea Porta - zlatá brána Polska. Překrásné architektonické památky dodnes dokladují bohatou hanzovní historii města. Najdete zde historickou Královskou cestu, baziliku Nejsvětější P. Marie - největší cihlový chrám na světě i Žurav - ve středověku největší přístavní jeřáb v Evropě. V nedaleké Oliwě navštívíme katedrálu - perlu stavitelství s unikátními varhanami. Nocleh.
6. den:Bydgoszcz - Starý rynek, při řece Brda tzv. Bydhošťské Benátky s mlýny a špýchary. Świebodzin - 33 m vysoká socha Krista, větší než v Rio de Janeiru. Návrat pozdě večer.