Rozšířené vyhledávání

Pouze LastMinute

Nacházíte se zde: Erika Tour > Albánie > Zájezd č. 5005

ALBÁNIE – BALKÁNSKÝ DRAHOKAM

Albánie Albánie
Termíny od 2.10.2019
Délka 12 dní
Doprava autokarem
Strava polopenze
Ubytování hotel

od:14 390

Původní cena: 14 990 Kč

Vaše nejžádanější termíny

02.10.2019 st - 13.10.2019 ne 12 dní 14 390 Kč 14990 Kč objednej

Cena zahrnuje

 • 9x nocleh: 7x nocleh v hotelu 3* – dvoulůžkové pokoje s vlast. příslušenstvím
 • 2x tranzitní ubytování – hotel – 2lůž. pokoje
 • 9x polopenze
 • vstupné Shkodra, Dürres, Apolonia včetně místního průvodce
 • doprava – klimatizovaný bus
 • průvodce
 • povin. pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • místní taxy
 • informace: vstupy (kromě těch, které jsou zahrnuty v ceně) - počítejte cca 50 EUR

Slevy

 • first minute 6% do 10. 1.
 • first minute 4% do 10. 2.
 • first minute 3% do 10. 3.
 • Seniorská sleva 55+: 400 Kč (nesčítá se s jinými slevami)

Popis zájezdu

POZNÁTE CELOU ALBÁNSKOU RIVIÉRU OD DüRRÉS PO SARANDU
Krásná nedotčená příroda, doslova panenské pláže, cenné historické památky, které dokumentují bohaté dějiny země od těch antických přes dobu osmanské nadvlády až po současnost. Obklopí vás kontrasty Balkánu a překvapí vás živoucí tradice.

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Doprava: autokarem

Program zájezdu

1. den:Odjezd z ČR, přejezd do Černé Hory.
2. den:Příjezd do Černé Hory, ubytování, nocleh.
3. den:Přejezd Albánských hranic, prohlídka města Skadar (Shkodra) , které je jedno z nejstarších v Evropě (z 3. stol. př. n. l.), město legendární královny Teuty. Procházka starým městem s charakteristickými dřevěnými domy a dalšími typickými motivy. Pevnost Rozafat na skalnatém kopci u Skadaru - výhled na soutok tří řek a na Skadarské jezero. Kruje, malebné rodiště národního hrdiny G. K. Skanderberga – navštívíte rozlehlý hrad, jehož základy byly postaveny během 5. a 6. stol. a který sloužil jako strážní a signalizační věž. Scanderbergovo muzeum dokazuje jeho neohroženost v boji proti otomanské invazi, teqe – chrám bektašského řádu. Navštívíte kouzelný středověký orientální bazar s typickými dřevěnými stánky. Odjezd na nocleh do Dürrés.
4. den:Prohlídka města Dürrés – především jeho antických památek – zbytků starověkého řecko – římského přístavního města Dyrrachium, navštívíte pevnost, největší starořímský amfiteátr na Balkánském poloostrově (2. stol.), popř. Archeologické muzeum. Cestou do Vlory navštívíte krásný zachovalý pravoslavný klášter Ardenica a nejdůležitější archeologické centrum Albánie – vykopávky antického města Apolonie založeného r. 588 Řeky z Korintu. Uvidíte pozůstatky chrámu boha Apolóna i středověký klášter P. Marie. Příjezd na nocleh do Valonské zátoky.
5. den:Dopoledne odpočinek, koupání v moři, podvečerní prohlídky Vlory – druhého největšího přístavního města země – překrásná mešita Muradia, muzeum albánské nezávislosti, Památník nezávislosti s panoramatickým výhledem na město. Návrat na nocleh.
6. den:Kouzelná cesta po krásném pobřeží albánské riviéry: výjezd na průsmyk Llogarat (cca 1.000 m), krátká zastávka v Národním parku Llogarat a průjezd dechberoucí scenérií albánské riviéry – zastávka ve vesničce Dhermi s mnoha kostelíky umístěnými na svahu hor, nekonečné olivové háje, přímořské letovisko Himare. Nocleh Saranda.
7. den:Výlet do Butrintu (UNESCO) – vykopávky starého antického města krásně položeného v národním parku – Asklépiův chrám, Akropol, Lví brána, amfiteátr, nymfaneum, baptisterium, hrad Alího Paši –najdeme zde památky z dlouhých 2 500 let historie. Pokračování k pobřeží Ksamili s ostrůvky a kouzelnými plážemi – unikátní oblast, která reprezentuje jónské skalnaté pobřeží Albánie. Možnost koupání. Návrat do hotelu.
8. den:Nejprve přírodní atraktivita "Modré oko" – jedná se o výjimečný podzemní pramen, voda vyvěrá na povrch v hlubokém jezírku kuriózně kruhového tvaru. Jezírko je ve středu sytě modré, u okrajů modravé jako zornice a duhovka. Pokračování do Gjirokastry – prohlídka "kamenného města" s bílými kamennými střechami, krásnými domy typické jihoalbánské architektury a majestátným hradem – citadelou, kde se nachází zajímavá muzea. Návštěva starého bazaru. Berat – město nazývané „městem tisíce a jednoho okna“ (podle mnoha velkých oken na starých zdobených domech): pevnost postavená na skalnatém kopci na levém břehu řeky Osum – horní „bílé město“ – i když během historie hodně poškozené, najdete zde ještě byzantské kostelíky a muzeum ikon malíře Onufriho ze 16. stol. v restaurované katedrále sv. Mikuláše – návštěva. Dolní Staré město s Královou mešitou, Olověnou mešitou a Mešitou svobodných mužů. Nejvýznamnější poutní místo sekty Bektašů – hrob Abaz Aliu umístěný na vrcholu hřebene Tomorr. Návštěva vinařství a ochutnávka tradičního albánského vína. Nocleh.
9. den:Dnes se přemístíme do Dürres a cestou se budeme opět kochat kouzlem albánské krajiny.Odpočinek u moře. Nocleh.
10. den:Tirana – Národní historické museum – na 4000 exponátů dokumentujících historii země od prehistorických kultur, Hodinová věž z 20. let 19. stol., která se stala symbolem města, mešita Ethem Bey aj. – prohlídka, odjezd do Černé Hory, nocleh Bar.
11. den:Odjezd, Přejezd do ČR.
12. den:Příjezd.